اهمیت دیجیتال مارکتینگ: از قعر چاه به اوج ماه با بازاریابی دیجیتال

فهرست مطالب

«هر کاری که از دستم بر می‌آمده است کرده‌ام، اما چرا کسب و کارم آن‌طور که باید و شاید دیده نمی‌شود؟» این سؤالی است که از هر صد نفری که با ما تماس می‌گیرند، می‌پرسند. اگر شما هم در چنین شرایطی هستید، حق دارید. دنیای کسب و کارهای امروزی، همیشه دنیای عادلانه‌ای نیست.

رقابت زیاد است و موفقیت گاهی اوقات مثل یک ستاره کوچک در دور دست‌های آسمان به نظر می‌رسد که هر کاری هم می‌کنیم دستمان به آن نمی‌رسد. اما همین که به این صفحه آمده‌اید و مشغول خواندن این مطلب در مورد اهمیت دیجیتال مارکتینگ هستید، خودش نشان می‌دهد که مرد عمل هستید و تسلیم نشده‌اید. و چه خوب که این‌طور است! چون جوینده یابنده است و کسی که تلاش می‌کند همیشه در نهایت پاداشش را می‌گیرد.

اگر شما هم به دنبال آن ستاره‌ی موفقیت کسب‌و‌کارتان در دور دست‌های آسمان می‌گردید، ما می‌خواهیم نردبانی به اسم دیجیتال مارکتینگ را نشانتان بدهیم که باعث می‌شود بالاخره دستتان به آن ستاره برسد!

در این مطلب می‌خواهیم 5 دلیل محکم به شما بگوییم که بدانید چرا متخصصان این‌قدر بر اهمیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب‌وکاری تأکید می‌کنند. سپس یادتان می‌دهیم که چطور از دیجیتال مارکتینگ برای رساندن کسب‌وکارتان به بالاترین درجات استفاده کنید.

پس برای چند دقیقه هم که شده چشمانتان را به این صفحه بسپارید. مطمئن باشید که بعدها بابت این چند دقیقه وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشته‌اید، از خودتان تشکر خواهید کرد.

آیا کسب‌وکار من به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد یا نه؟

اگر می‌توانستیم سوار یک ماشین زمان بشویم و به ده بیست سال پیش برگردیم، احتمالاً می‌شد با استراتژی‌های سنتی و بدون استفاده از دیجیتال مارکتینگ به موفقیت رسید. اما امروز چطور؟

امروز ما داریم در دنیایی زندگی می‌کنیم که در گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها خلاصه می‌شود. دنیای دیجیتال! مگر می‌شود در دنیای دیجیتال زندگی کنیم اما با روشی غیر دیجیتال کارکنیم و موفق شویم؟

مثل این است که بخواهیم به مریخ برویم اما سوار اتوبوس شویم! همیشه اول به مقصد نگاه کنید و سپس وسیله را تعیین کنید. اگر مقصدتان موفقیت در بازار دنیای امروزی یعنی دنیای دیجیتال است، وسیله‌تان هم باید «بازاریابی دیجیتال» باشد.

بدون استفاده از دیجیتال مارکتینگ، کسب‌وکار شما از دنیای امروزی عقب می‌ماند. در دنیایی که این روزها 70% دیجیتال شده است، هیچ‌کس نمی‌تواند فقط و فقط با تبلیغات سنتی به نتیجه برسد. پس وقتی از دیجیتال مارکتینگ استفاده نمی‌کنید، مثل این است که برای رسیدن به مقصدتان سوار وسیله درستی نشده‌اید.

بر اساس یک تحقیق که کمپانی GWI انجام داد، مردم سراسر جهان به طور متوسط روزانه 7 ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند. روزی 7 ساعت خودش یک‌عمر است! مطمئنیم اگر به شما بگویند همه مخاطبانتان هر روز 7 ساعت در یک سالن جمع می‌شوند و شما می‌توانید بروید و کسب‌وکارتان را به آن‌ها معرفی کنید، این فرصت را از دست نمی‌دهید. خب، گوی و این میدان! پس چرا فرصت معرفی بیزینستان به مخاطبانتان در اینترنت، جایی که آن‌ها روزی 7 ساعت در آنجا جمع می‌شوند، را از دست بدهید؟

دیجیتال مارکتینگ اصلاً چیست و چه تفاوتی در کارتان ایجاد می‌کند؟

اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم، دیجیتال مارکتینگ مهارت استفاده از کانال‌ها و ابزارهای اینترنتی برای بازاریابی، تبلیغ و فروش محصول یا خدماتمان است. البته شاید بگویید خب همه ما  که همین حالا هم یک جورهایی از اینترنت برای فروش محصولمان استفاده می‌کنیم. پس اهمیت دیجیتال مارکتینگ در چیست؟ بله. بگذارید برایتان یک مثال بزنیم:

همه ما دویدن را هم بلد هستیم و گاه‌گاهی می‌دویم؛ اما کداممان بازیکن دو ماراتن هستیم؟! این است فرق بین کسی که دست و پا شکسته از اینترنت برای فروش محصولش استفاده می‌کند و کسی که مهارت دیجیتال مارکتینگ را به طور تخصصی بلد است و به طور اصولی و مثل حرفه‌ای‌ها این کار را انجام می‌دهد. تفاوتِ آن کسب‌و‌کار آنلاینی که در ماه به هزار زور و زحمت چند فروش اینترنتی دارد، با آن کسب و کاری که روزانه فروش چند ملیونی و چند صد میلیونی در اینترنت دارد هم همین است.

دنیا، دنیای تخصص است و کسی برنده می‌شود که تخصص استفاده از اینترنت برای فروشش محصولش را داشته باشد. ما به این تخصص که برگ برنده موفقیت در دنیای دیجیتال محسوب می‌شود، دیجیتال مارکتینگ می‌گوییم.

دیجیتال مارکتینگ چطور برای کسب و کارها معجزه می‌کند؟

بیایید به یک سؤال مهم برگردیم و بگوییم که اهمیت دیجیتال مارکتینگ در چیست؟ این مهارت چطور برای کسب و کارها معجزه می‌کند و چرا بر استفاده از آن این‌قدر تأکید می‌کنیم؟

1. به مشتریانتان در جای درست دست پیدا می‌کنید

تصور کنید من می‌خواهم با یک دوست قدیمی صحبت کنم، اما در خانه همسایه‌شان دنبال او می‌گردم! شاید به این جمله بخندید؛ اما جالب است بدانید که شما هم وقتی بازاریابی دیجیتال انجام نمی‌دهید، دقیقاً دارید کاری مشابه این را انجام می‌دهید!

مشتری‌های شما مثل 90% مردم این روزها وقتشان را در اینترنت می‌گذارند. پس چرا در جایی به جز اینترنت به دنبال آن‌ها بگردید؟ بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کند مشتریانتان را در جایی درست و در جایی که در آن وقت می‌گذرانند، پیدا کنید.

برای دریافت 30 دقیقه مشاوره رایگان